czwartek, 21 grudnia 2017

1 rok bloga
W założeniu ten grudniowy wpis miał być merytoryczny, ale w związku ze świętami mój czas został w dużej mierze skonsumowany przez inne sprawy praktyczno – logistyczne. Ponieważ chciałem jednak zamieścić też świąteczne życzenia, postanowiłem że będzie to osobisty wpis podsumowujący rok mojego bloga.Pierwszy artykuł opublikowałem 16 grudnia 2016 roku, minął więc ponad rok (w sumie 18 artykułów) i mogę już poczynić pewne podsumowania. Na pewno cieszę się, że blog ma jakikolwiek odbiór i odzew, co na początku nie było takie oczywiste. Nie spodziewałem się także, że dzięki niemu nawiążę nowe kontakty zawodowe, skutkujące nowymi inicjatywami i doświadczeniami. Ilość wyświetleń nie jest imponująca (kilkaset miesięcznie), lecz od samego początku nie był to dla mnie cel. Bardziej zależało mi by trafić do osób z sektora. Największym źródłem promocji okazał się Facebook (https://web.facebook.com/prawowngo/), gdzie ilość fanów przekroczyła moje oczekiwania. Mogę poczynić ostrożne spostrzeżenia, ze środowisko NGO, ludzie, akcje, organizacje najpowszechniej używają tego portalu i w taki sposób najłatwiej docierać do nich. Dlatego na pewno będę chciał dalej rozwijać fanpage, w miarę czasu dodając na nim więcej interakcji.

Muszę również wspomnieć o Facebookowej grupie „Biznes, startup, NGO” (https://web.facebook.com/groups/grupakobietaktywnych/), w której mam przyjemność być administratorem dzięki Oli Żórawskiej. Wszystkich związanych z NGO zapraszam do dołączenia do grupy (w założeniu była sprofilowana na kobiecą, ale przyjmujemy wszystkich związanych z sektorem).


W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy: odwiedzają prawowngo.pl, polubili fanpage, skomentowali lub udostępnili moje treści. Dziękuję również wszystkim dla których blog był powodem skontaktowania się ze mną i nawiązania współpracy zawodowej, zainicjowania nowych projektów lub włączenia mnie do już istniejących. Warto prowadzić bloga dla samych kontaktów, które za tym idą.
  

Na zakończenie (za nim przejdę do życzeń) trochę własnej ewaluacji, opartej na odzewie czytelników prawowngo.pl. Z osobistego doświadczenia wiem ile jest treści w Internecie i jak często są to puste teksty. Dlatego od samego początku chciałem by blog był maksymalnie merytoryczny. Niestety za tym też kryje się pułapka wpadnięcia w podręcznik/poradnik, który jest za długi by go szybko przejrzeć. Faktycznie w praktyce niektóre artykuły okazały się dość długie, ciężkie do przebrnięcia dla kogoś niezainteresowanego praktycznym rozwiązaniem problemu. Wiem jednak również, że dla części osób podstawą tego bloga są właśnie szczegółowe rozwiązania zagadnień prawnych. W przyszłym roku chciałbym więc utrzymać poradnikowy charakter części artykułów (może wyodrębniając je w osobną zakładkę?), a jednocześnie zacząć pisać także krótsze wpisy nawiązujące do zmian prawnych i praktycznych aspektów stosowania przepisów dotyczących sektora. Chciałbym również zmienić trochę formę graficzną na bardziej responsywną z bardziej przejrzystym podziałem treści, ponieważ jednak robię to samodzielnie to z racji czasu na pewno szybko się z tym nie uporam😃.


(Przechodząc do życzeń🎄) Życzę wszystkim śledzącym prawowngo.pl oraz wszystkim związanym z sektorem NGO i ekonomią społeczną zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Niech kolejny rok będzie lepszy dla wszystkich NGO od tego mijającego (świąteczny optymizm😉).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz